Baš razmišljate o tome kako bi promijenili boju kosu, ali niste sigurni da li bi se sami bojali ili bi otišli kod frizera. Što god odlučili nećete pogriješiti, jer se današnje boje za kosu prodaju sa jednostavnim uputstvima i u jednostavnim pakiranjima, da ih svatko bez problema može upotrijebiti.
Ukoliko se odlučite za bojanje kose kod kuće, najbolje bi bilo da kupite boju koja u pakiranju sadrži i regenerator. Regenerator koji ide uz boju u pakiranju, će obnoviti i nahraniti vašu kosu nakon bojanja. Ako vam je žao dati novac za frizera, te bi radije taj novac potrošili na nešto drugo, a sami se pofarbali, nudimo vam nekoliko savjeta kako bi vam učinili taj posao što jednostavnijim.
Na tržištu se danas nudi veliki izbor boja koje su napravljene od biljnih sastojaka, bez amonijaka i hidrigen peroksida. Pri odabiru boje za kosu, najbolje je da birate boju koja je dvije nijanse tamnija ili dvije nijanse svjetlija od vaše boje trenutne kose.
Nikada nemojte prati kosu dan prije bojanja, kako ne bi uklonili prirodna ulja koja štite kosu od štetnih kemikalija. Vlasište manje pecka pri bojanju ako nije čisto. Dva dana prije bojanja bilo bi dobro nahraniti kosu maskom za kosu, kako bi spriječili moguća oštećenja kose, a i nova boja će se zbog maske ljepše rasporediti i ljepše izgledati.
Prilikom bojanja pridržavajte se uputstva sa kutije, koja obavezno dobro proučite kako se ne bi zeznuli. Ukoliko vam je ovo prvi puta da se sami bojate svoju kosu, kada birate boju možete izabrati i onu koja se jednostavnije nanosi na kosu, dok se malo ne ispraksirate.
Ako vam boja koju ste izabrali na kraju ispadne pretamna, riješite problem deterdžentom. Problem možete riješiti tako da kosu operete deterdžentom za posuđe, koji je dovoljno snažan da ukloni barem dio boje. Imajte na umu da obojana kosa treba dodatnu njegu, pa koristite šampone i regeneratore koji su namijenjeni obojanoj kosi i s vremena na vrijeme, na kosu nanesite masku za kosu koja će ju nahraniti.
Autor: A.Z., Foto: yuris/Shutterstock
Odgovori