Highliter, bronzer… Koristite li spomenutu dekorativnu kozmetiku ili izbjegavate jer niste sigurni što bi s tim napravili? Koji god odgovor bio, očito je kako se radi o još jednom dokazu da za šminkanje treba imati određeno znanje, odnosno treba biti upoznat s nekoliko osnovnih pojmova.
Ukoliko ne znate koje su prednosti na vašem licu, a što mane, teško je očekivati da ćete uspjeti bilo što napraviti. Isto tako nije realno očekivati da ćete bez znanja o tome kako pravilno nanijeti rumenilo, maskaru, ruž, puder, korektor i olovku za oči moći postići željeni izgled.
Osim maskare, rumenila, ruža i druge najčešće korištene dekorativne kozmetike, postoji i ona za koju ste najviše mogli čuti od vizažista koji su tvrdili kako bez nje ne mogu ništa napraviti. Što je toliko posebno u highliteru i zašto vizažisti ne mogu bez njega?
Highliteri djeluju tako da reflektiraju svjetlo, a nanose se na način da naglašavaju samo one dijelove lice za koje želite da ostali primijete. Ali da bi postigli ono što ste naumili, a to je isticanje prekrasne puti, a sakrivanje sitnih nedostataka, potrebno je znati kako ga nanijeti.
Za highliter vam je potrebna odgovarajuća četka s kojom ćete u u nekoliko poteza nanijeti higliter. Neka vam pokreti budu brzi i kratki, a važno je da se usredotočite samo na onaj dio lica koji treba istaknuti. Ne treba ga puno nanijeti, dovoljno je smo nekoliko poteza četkom.
Postoji nekoliko vrsta posvjetljivača ili highlitera, pa tako ako imate suhu ili normalnu kožu za vas su kremasti posvjetljivači, dok su za mješovitu i masnu kožu rezervirani highliteri koji svojom teksturom podsjećaju na puder.
Ako uz sebe trenutno nemate posvjetljivač i ne želite trošiti novac na nove proizvode, ukoliko imate možete pokušati sa sjenilima u zlatnoj nijansi ili boji breskve. Iskušajte sjenila koja imate i možda s njima postignete željeni efekt za koji bi vam inače trebao highliter.
Autor: S.Š., Foto: Inga Ivanova/Shutterstock
Odgovori