Miteseri nastaju ako koža luči previše seruma koji zatvara pore. Sebum dolazi u kontakt sa nečistoćama iz zraka i prašinom te tako nastaju malene tamne točkice. Miteseri se češće pojavljuju na masnoj koži nego na drugim tipovima kože, jer masna koža ima problem regulacije lučenja masnoće.
Najosjetljivija područja za pojavu mitesera su nos, brada i čelo. U kojoj količini će se pojaviti miteseri utjecati će hormonske promjene, loša prehrana, stres i vrijeme provedeno u vlažnim zadimljenim prostorijama. Stiskati mitesere je za kožu najgore što možete učiniti, jer ćete time samo proširiti poru i omogućiti nečistoći da prodre još dublje.
Ako ne možete izdržati bez istiskivanja mitesera, prije tiskanja obavezno naparite lice. Parenjem lica pore će se otvoriti, a miteseri će omelšati. Kada istisnete mitesere, kožu obavezno umijte hladnom voda koja će zatvoriti pore i spriječiti nastanak novih.
Postupak kojim ćete uljpšati lice i zatvoriti pore:
1. Deset puta umijte lice hladnom vodom.
2. Osušite lice tapkajući ga ručnikom.
3. Stavite led u hladnu vodu i umijte lice deset puta.
4. Osušite lice tapkajući ga ručnikom.
Garancija za čistu i lijepu kožu je pravilna svakodnevna njega kože lica. Za njegu kože lica koristite nježne preparate i pazite da previše ne isušite masnu kožu. Masna koža ima višak masnoće, ali joj je bez obzira na to potrebna vlaga.
Njegujte kožu sredstvima koja ne sadrže masti i ulja. Jedenako važno je da na licu ne zadržavate šminku dulje nego što vam je potrebno, što znaći da ju skinete ćim dođete kući i temeljito očistite i operete lice hladnom vodom. Za smanjenje masnoća na koži lica mijenjajte redovito jastučnice. Mjenjanje jastučnica svaka tri dana pomoći će masnoj koži.
Autor: A.Z., Foto: Maksim Shmeljov/Shutterstock
Odgovori