Osim šampona, regeneratora te proizvoda za uređivanje kose, kosi je potrebno povremeno pružiti i dubinsku njegu kroz masku za kosu. Poput njege za kožu koja je hranjiva, kosa isto tako traži masniju regeneraciju. Sve maske za kosu bi trebale sadržavati hranjive sastojke iz kojih će vlasište upiti korisne sastojke.
Masku je dovoljno ostaviti da djeluje pola sata, a kako bi kosa bolje upila trebalo bi ju zamotati u plastičnu kapu i ručnik, jer će hranjivi sastojci pod utjecajem topline bolje prodrijeti u kosu. Priuštite si masažu vlasišta koja utječe na rast kose dajući bolju prokrvljenost vlasišta. Minimalno jednom u tri tjedna priuštite kosi masku, a ako želite bolje rezultate, radite to češće.
Odabir maske
Vaš tip kože lica će vam najbolje pokazati koju masku izabrati. Ako imate masniju kožu, vrlo vjerojatno imate i masnije vlasište. A ako niste sigurni u svoj tip kože i vlasišta, sljedeći puta kada posjetite frizera, pitajte koju masku treba vaše vlasište i kosa.
Maske temeljene na prirodnim sastojcima imaju blagotvorno djelovanje za sve tipove kose, a od njih nema ništa zdravije. Kao i licu, i vlasištu je potrebno vlaženje koje ćete nanijeti ujutro i navečer. Vlažnost kosi možete vratiti uz pomoć regeneratora i balzama.
Posebnu pažnju i njegu treba posvetiti obojenoj kosi jer na nju neće djelovati obična sredstva. Prilikom odabira preparata za njegu obojene kose, osim što trebate paziti da su preparati posebne kozmetičke linije za njegu obojene kose, morate pripaziti i da proizvodi (ako ih koristite više) budu od istog proizvođača, jer jedino tako će pružiti maksimalan učinak.
Maska za zdravu kosu
- pomiješajte žličicu ricinusova ulja i žumance
- dodajte žličicu meda
- dobro promiješajte
- masku ostavite na kosi 20-40 minuta
Ovom maskom kosi ćete vratiti hranjive sastojke i vlažnost, a uz pomoć njih će vaša kosa biti lijepa i sjajna.
Foto: Alena Ozerova/Shutterstock
Odgovori